Navigation

2 Online Ziyaretçi


<

Sancak

Tarih : 2010-05-09, Okunma : 346, Gönderen : Sevdaligul, Yorumlar


Saygın bir işe ve meşhur bir yöneticiliğe; Sancak alime, öndere, kahraman, yiğit, cömer, salih ve dendine uyulan kimseye; Askeri sancak, kendisine tabi olunan bilgine, yönetici ya da varlıklı kimseye, Kırmızı sancak savaşa, Yeşil sancak hayırlı yolculuğaa, Beyaz sancak yağmura, Siyah sancak ordunun önünde görülürse mutlak zafere, gönderde görülürse az yağışa, Sarı bayrak zayıf ve savaşa hazır olmayan askerlere delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Bayrak.)
Rüyada askeri bir sancak görmek, çok para kazanacağınız bir iş gezisine gideceğinizi işaret eder.
Rüyada askeri bir sancak görmek, çok para kazanacağınız bir iş gezisine gideceğinizi işaret eder.
Rüyada sancak görmek, alim, dindar, zengin ve mert, yahut herkesin kiskandigi meziyetlere sahip bir kisi ile tabir olunur. Elinde bir sancak tuttugunu gören, bu sifatlari üzende tasiyan bir kimse ile dost olur ve ondan hayir görür. Elinden sancaginin düstügünü görmek, bu rüyanin aksiyle yorumlanir. Ibm Kesire göre; elinde sancak oldugunu görmek sefere isarettir. Büyük bir devlet adaminin kendisine bir sancak teslim ettigini görmek, sancak beyaz veya yesil otursa, yüksek bir mevkie, seref ve itibara delalet eder. Rüyada sari sancak görmek hastaliga, kirmizi ise san ve serefe delalet eder. .Rüyada sadece sancak görmeniz, dogru yolda olduguna delalet eder. Ebu Sait El-Vaize göre; rüyada sancak görmek, kadin için koca, olarak tabir olunur. Bir kadin rüyasinda elinde bir sancak bulundugunu görürse evlenir. Rüyada renkli sancaklar görmek, bereketli yagmurlara isarettir. Bir baska rivayete görede: Rüyada görülen sancak, meshur bir is veya reisliktir. Sancak, alir imam, zahit, zeki, secaatii, zengin, cömert veya kendisine uyutan kuvve bir kimsedir, Eger sancak kirmizi olursa rüya sahibin, yukarda vasifiî geçen bir kimse tarafindan sevinç ve senlik görür. Eger sancak siyah olur mezkur adam tarafindan büyüklük görür. Rüyada sancak gören kimse, sehir halki için de maaruf olur. Kadin için sancak görmek, kocaya isarettir. Bir kadin rüyada üç tane sancak gömdügünü görse, o kadin sirasiyla halkin sereflilerinden üç kisi ile evlenir. Onlarin ölmesiyle kendisi geriye kalir. Rüyada görülen sancak, evlenmeye, hamile kadin için bir çocuga isarettir. Çok sancaklar rüzgar ve yagmura isarettir Sancak sahibi, hakimle tabir edilir. Hakimlik tayin bekleyen bir kimse rüyada sancak tasidigini görse, hakimlige nail olur. Rüyada kendisi için bir sancak yapildigini gören kimse, eger sancagi ehilsfl onun hayirli bir hizmet yapmasina isarettir. Bir kimsenin kendi elinde sancak görmesi, onun nikah kiyacagina isarettir. Bazi tabirciler, birisiyle kavgasi olan kimse rüyada sancak görse, o kimsenin hasmiyla kavga yapacagina ve ona mukavemet getiremeyecegine isarettir, dediler. Rüyada elinde bir mizrak oldugunu ve onun uçunda bir sancak bulundugunu gören kimse veya onun bir çocugu ölür. Bir kimse rüyada bir ev üzerinde sancak görse, o evde birisi ölür. Büyük bir sancagi yüklendigini gören kimse bir kadinla evlenir. Sancak kirmizi olursa, kadin kötü bir kadindir, beyaz olursa, o kadin, iyi bir aileden temiz ve saliha bir kadindir, siyah olursa, okadin ugursuzdur. Sancak bir kaç renkte olursa, o kadin fasika bir kadindir. Rüyada kendisine bir sancak verildigini gören insan mevkiinden alinir. Sancaklar, melik, emir, hakim ve allmelere isarettir. Allah ve Resulullahin sünnetini bilmeyen bir kimsenin rüyada Allah (C.C.) ve Resulullahin sünnetlerini bildigini görmesi, kendisi hakkinda Allah tarafindan gelecek lütuf ve rahmete isarettir. Bir kimse rüyada sihir veya ona benzer seyleri bildigini görse, o kimsenin bidat ve sapiklikta bulunduguna isarettir.

Yazdır


Yorumlar

Yorum Yaz

Adınız :

E-Mail Adresiniz :

Yorumunuz :

Son Eklenenler

En Son Arananlar

En Son Eklenenler

En İyiler

Dost Siteler

web hosting Rüya Tabirleri Rüya Tabirleri

  Site Map   Forum  Arsiv GoogleBot  Google  xml  dizi  Webmaster   Aşk  xml  Rss  Resimler  Oyun  Hadisler  Dizi  Geyik  Ataturk  Kaybolan Yıllar  Sohbet  Yemek Zamanı  Komik  Google  Smf  vBulletin  Cep Tel.  Duyurular   Secme  Konya  konular  Son Mesajlar  Son Konular  aşk arşivi  seo arşivi  Site Arşiv  Site Haritası  Video  Sitemaps txt  metacafe  domain sorgula  Kültür  Msn Anlık İleti  Wap1  Wap2  Wap Forum  XML  Arama Sitesi  Fıkra Hikaye  Sohbet  Forum  Toplist  Belgeseller  Ruya Tabirleri  Twitter  seviyorum  AnaSayfa  Müzik Kutusu  Site Map  Arsiv  Dizi  Tarih  Müzik  xml  Profils  Rss  Url List  Şarkı Sözleri  Yemek Tarifi  Kuran Dinle  Birtanen  Sağlıklı Yaşam Merkezi  Program İndir  Pagerank Sorgula  Muhammedi Bir Site  Günlük Gazeteler  Video İzle  site haritası  Cevapsız Konular